Najlepsze Konta Firmowe

Co więcej, jako przedsiębiorca możesz zamówić dodatkowe karty debetowe do rachunku firmowego, aby umożliwić pracownikom bezgotówkowe rozliczanie transakcji np. Podczas podróży służbowych lub tankując firmowe samochody. Dostępność usług bankowych – sprawdzamy czy wybrany bank zapewni Ci wygodny, bezpieczny i bezpłatny dostęp do rachunku firmowego, zarówno z poziomu bankowości elektronicznej , jak i telefonicznej. Brak większych kosztówZnalezienie darmowego konta firmowego jest niezwykle łatwe. Przekonanie o tym, że za tego typu produkt trzeba słono zapłacić, jest zupełnie błędne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby równolegle korzystać z dwóch kont – dla firmy oraz prywatnego, i nie ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów. Konto firmowe to w dzisiejszych czasach przepustka do zdecydowanie większych możliwości.

 • Trzeba wykonywać przelewy do ZUS, albo do Urzędu Skarbowego, albo zapewnić wpływy min. 2000 zł aby konto było bezpłatne.
 • Przecież tak naprawdę liczy się to, co ma się w środku, czyli w tym przypadku warunki promocji, warunki umowy i opłaty z nią związane.
 • Często można bowiem zaoszczędzić w ten sposób sporo pieniędzy.
 • Po drugie – koniecznie przed podpisaniem umowy przeczytaj regulamin promocji i sprawdź, czy bank nie ukrył w nim jakichś dodatkowych kosztów.
 • Poza tym jest zainteresowany możliwością wykonywania przelewów ekspresowych.

Prowadząc niewielką firmę nie potrzebujesz mieć osobnego konta bankowego. Zł, zaczniesz operować z podatkiem VAT lub zechcesz mieć oddzielne rozliczenia służbowe, czeka Cię założenie osobnego konta firmowego. Założenie konta firmowego w jednym banku nie zamyka też nam oferty innych. W każdym momencie możemy wybrać najlepsze konto firmowe na daną chwilę, a stare zamknąć. Pamiętajmy również, że pieniądze z konta prywatnego czy pieniądze w ramach produktu “konto oszczędnościowe” możemy w dowolnym momencie przelać na konto firmowe. W tym przypadku będzie trudno o dostęp do bezpłatnych zleceń.

Jakie dokumenty potrzebne do założenia konta firmowego?

Co ważne, przedsiębiorcy często z wygody zakładają rachunek firmowy w tym samym banku, w którym mają konto osobiste – niestety nie zawsze jest to opłacalne! Założenie konta dla swojej działalności w innym banku może niekiedy pozwolić na bardzo duże oszczędności. W przypadku kontroli skarbowej, urząd skarbowy ma prawo zażądać wyciągu z konta firmowego, a jeśli takiego brak – także sprawdzić konto osobiste. Krajowa Administracja Skarbowa może też zająć konto przedsiębiorcy i będzie to dotyczyć także konta osobistego, jeśli było ono używane do rozliczeń firmowych. Banki zachęcają nowych klientów firmowych licznymi korzyściami dodatkowymi. Najczęściej pojawia się opcja uzyskania zwrotu finansowego za niektóre transakcje, np.

 • Konto, które znajdziemy w rankingu i otworzymy, może być również wykorzystywane do celów figurowania np.
 • Po założeniu konta zaktualizuj również swój wpis do CEIDG.
 • Wszystkie szczegóły dotyczące kont firmowych i kosztów ich prowadzenia znajdziemy w dokumencie zwanym Tabela Opłat i Prowizji.
 • Konto Firmowe Godne Polecenia w promocji posiada atrakcyjną ofertę dla przedsiębiorców.

Większe firmy zdecydowanie powinny skupić się z kolei na ofertach umożliwiających wzięcie kredytu odnawialnego w dowolnym momencie, a także skorzystanie z https://1001-map.pl/poyczki-bez-baz-31-chwilowek-bez-sprawdzania-baz-i/ usługi faktoringu. Odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta – w tym, który oferuje rachunek firmowy najlepiej dopasowany do naszych wymagań i potrzeb.

Split payment i biała lista tylko z kontem bankowym dla firmy

Rachunek dostępny dla klientów, którzy nie posiadają rachunku bieżącego w mBanku. Posiadaczem mogą być wyłączenie firmy, które otworzyły rachunek w ciągu 12 miesięcy od zarejestrowania działalności. Rachunek po 12 miesiącach od dnia otwarcia przekształca się w mBiznes konto Komfort. Sprawdziliśmy również koszt przelewów natychmiastowych, walutowych oraz przelewów zlecanych w oddziale banku. Mamy nadzieję, że firmy wykonujące dużą liczbę takich operacji będą mogły dzięki temu łatwo oszacować koszty związane z tym typem transakcji. W niektórych ofertach pojawia się bezkosztowe wykonywanie przelewów wewnętrznych oraz określona ilość darmowych przelewów do innych banków. Standardem natomiast są darmowe przelewy do ZUS i US.

W nielicznych instytucjach otwarcie rachunku biznesowego jest możliwe poprzez przelew weryfikacyjny, za pomocą wideorozmowy lub metody “na selfie”. Warto więc dopytać w banku, w którym planujemy założenie konta, jakie mamy w tym zakresie możliwości. Nest Bank z terminalem za 0 zł przez 12 miesięcy, czy Pekao, który nie pobierze opłaty za terminal przez nawet 18 chwilówki bez bik bez przelewania grosza miesięcy. Aby być na bieżąco, skorzystaj z naszego rankingu kont firmowych. Money.pl po raz czwarty przeprowadził unikalne badanie kont firmowych. Przeanalizowaliśmy 87 rachunków przeznaczonych dla przedsiębiorców, oferowanych przez 29 banków. Wybierając konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej od razu zostaną dla Ciebie założone dwa rachunki.

Wybór najlepszego konta dla firmy

Klaudia, to zależy kto, jakie przyjął kryteria podczas tworzenia rankingu. Ja najwyżej klasyfikuje konta firmowe, za które najmniej lub wcale nie zapłacisz https://cafebrunellis.com.au/sesje-elixir-millennium-bank/ podczas użytkowania. Dodatkowo banki z czołówki sprawdziłem na własnej skórze, więc mogę je śmiało polecić, bo korzystam z nich na co dzień.

 • Podsumowując, jeśli rozważamy założenie konta, to warto skorzystać z promocji na start.
 • Jeśli zmieniasz numer konta, w ciągu 7 dni poinformuj o tym urząd.
 • Promocje te mogą sięgać nawet 1500 zł — 2000 złotych, co jest już sporą sumą i może pomóc zrealizować nam mniejsze inwestycje w biznesie.
 • Zł, zaczniesz operować z podatkiem VAT lub zechcesz mieć oddzielne rozliczenia służbowe, czeka Cię założenie osobnego konta firmowego.

Obecnie praktycznie nie można funkcjonować bez niego, a oddzielenie pieniędzy firmowych od prywatnych to podstawa każdej działalności. Na rynku istnieje wiele banków oferujących wiele różnych typów kont firmowych przeznaczonych właśnie do działalności biznesowej. Gdy mamy wybrać jedno z nich najczęściej nie wiemy, na jakie elementy zwrócić uwagę, jakie dostępne opcje na rynku bankowym posiadamy i które kotna będą najkorzystniejsze. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi porównywarka kont firmowych, w której znajdziemy wszystkie odpowiedzi na te pytania. Własna działalność wiąże się z niezależnością oraz potrzebą posiadania motywacji i zapału do osiągania lepszych wyników. Efektem tego może być większy zysk niż ten osiągany dzięki pracy na czyjś rachunek. Prowadząc jednak jednoosobową działalność gospodarczą, można na przykład narazić na problemy związane z utratą płynności finansowej.

Konto Firmowe Godne PoleceniaPromocja

Pakiet przysługuje tym, którzy opłacają składki ZUS z rachunku w mBanku. Gotówkę bez opłat wypłacisz z bankomatów Euronetu, Planet Cash i Santander. Co ważne wypłaty kartą debetową kwoty poniżej 100 złotych są obciążone opłatą w wysokości 1,3 zł. Unikaj więc wypłacania “drobnych” przy użyciu karty, żeby nie narazić się na dodatkowe koszty. Jednak wypłaty Blikiem z bankomatu pozostają bezpłatne bez względu na kwotę, więc oszczędni powinni wyposażyć się w aplikację mobilną i korzystać z Blika.

Ranking kont firmowych rankomat.pl pomoże Ci wybrać optymalne konto dla małego przedsiębiorstwa. Aktualnie prowadzenie działalności gospodarczej bez założonego konta jest praktycznie niemożliwe, choć w przypadku klasycznej Jednoosobowej Działalności Gospodarczej nie jest ono bezwzględnie wymagane. Konto firmowe jest aktualnie niemal niezbędnym narzędziem prowadzenia działalności gospodarczej, także JDG. Banki oferują rozwiązania dedykowane zarówno dla małych przedsiębiorstw, jak i znacznie większych organizacji. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat konkretnej oferty możesz uzyskać te informacje używając przycisku “szczegóły konta”. Rozwinie się wówczas karta dotycząca danego konta zawierająca informacje na temat opłat, promocyjnych warunków, aplikacji mobilnych i różnych systemów płatności, które konto obsługuje.

ING Bank Śląski konto firmowe

Możliwość założenia JDG wraz z kontem za pomocą jednego wniosku na stronie PEKAO. Dostęp do platformy wymiany walut, a także inwestowanie oszczędności na lokacie terminowej. Opcję nieograniczonej liczby przelewów krajowych bez dodatkowych naliczeń. Otwórz Rachunek firmowy 4×4 i zyskaj nawet zł premii za aktywne korzystanie. Kontakt zerowy, jak chcesz cos zalatwic to idz do placowki bo telefonu nie odbiora.. Jak dla mnie mbank ma bardzo dobrą ofertę, mam u nich osobiste dlatego z wygody założyłem firmówkę ale jestem całkowicie zadowolony. Jeżeli zechcesz przetransferować środki z rachunku VAT na rachunek bieżący przedsiębiorstwa konieczne będzie uzyskanie odpowiedniej zgody z Urzędu Skarbowego.

Czy warto trzymać pieniądze na koncie?

Wskazówka na koniec

Wiesz już, że trzymanie pieniędzy na koncie osobistym nie ma sensu. Praktycznie każde 500 zł oszczędności, które posiadasz, powinno pracować na oprocentowanym koncie oszczędnościowym lub lokacie. Ze swojego doświadczenia polecam lokaty, bo mają zazwyczaj znacznie wyższe oprocentowanie.

Jest to doskonała alternatywa dla lokat bankowych, a przy okazji możesz raz w miesiącu wypłacić pieniądze darmowe pozyczki za darmo z konta oszczędnościowego. Czy konto w NEST Bank to najlepsze konto firmowe na rynku?

Warunkowo darmowe konto firmowe

Alior Bank stara się premiować aktywność, wiec sam bonus zwykle rozłożony jest w czasie. Obecnie to jest rzeczywiście darmowe konto firmowe, jeśli z konta rzeczywiście korzystasz (na przykład opłacasz ZUS).

 • Teoretycznie decyzję powinieneś podjąć bez pośpiechu, ale w przypadku kont firmowych zasada jest nieco inna.
 • Konta firmowe pomagają sprawnie zarządzać finansami każdego przedsiębiorstwa i skutecznie rozdzielają kapitał zakładowy od prywatnego.
 • Warto mieć świadomość, że jedynie konta firmowe pozwalają na umieszczenie ich na białej liście podatników oraz realizowanie przelewów z mechanizmem split payment.
 • Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika MarkOnline z o.o.

Instrukcję krok po kroku jak założyć firmę (uzyskać wpis do CEIDG) znajdziesz wtym artykule. W tym wypadku podziałowi ulega wartość faktury na kwotę netto i kwotę podatku VAT. Podczas gdy kwota netto określona na fakturze wpływa bezpośrednio na konto przedsiębiorcy, kwota podatku VAT przelewana jest na subkonto podatkowe przypisane do konta firmowego. Stopniowo obowiązek posiadania konta firmowego zostaje rozciągnięty na kolejne rodzaje działalności gospodarczej i należy oczekiwać, że stanie się ono obowiązkowe dla większości przedsiębiorców. Koszty wypłat z bankomatów – Aktualnie większość banków w Polsce oferuje możliwość wypłacania gotówki z kont firmowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dotyczy to jednak tylko wypłat gotówki na terenie kraju i w złotówkach.

Dostępność i atrakcyjność dodatkowych produktów bankowych, takich jak produkty oszczędnościowe, lokaty, ubezpieczeniowe itd. Dostępność bankomatów – sprawdź, czy w Twojej okolicy wybrany bank posiada rozbudowaną sieć bankomatów. To ułatwi Ci realizację wypłat bez kosztów, w dowolnym momencie. Uzyskanie wpływów na rachunku na poziomie minimum 2000 zł (gotówkowo lub bezgotówkowo). 0 zł miesięcznej opłaty za Konto Direct dla Firmy przez pierwsze 24 miesiące.

Najlepsze konto firmowe może uwzględniać ponadto dodatkowe usługi, takie jak pomoc księgowa i prawna. Warto skrupulatnie zaznajomić się z ofertą i wybrać odpowiednią propozycję. Konto firmowe jest to rachunek bankowy do prowadzenia transakcji w obrębie swojej działalności gospodarczej. Natomiast w przypadku firm, rachunkiem do wykonywania płatności za usługi i towary w stosunku do innych przedsiębiorców oraz podatków na rzecz urzędu skarbowego, jest konto firmowe. Jeżeli interesuje Cię założenie konta bankowego dla Twojej firmy, to zajrzyj do rankingu kont firmowych lub osobistych. O tym, że nie musisz zakładać specjalnego konta (ale czasem może się to opłacać) pisałem w odrębnym artykule.

Dlaczego warto używać porównywarki?

Zakładając konto firmowe warto zawrzeć umowę w formie papierowej. Z formalno-prawnego punktu widzenia nie jest to wymagana forma, jednak to właśnie dokument zawarty w klasycznej postaci posiada największą moc dowodową. Istnieje również możliwość zawarcia umowy w formie elektronicznej. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz ranking był zawsze aktualny. Z tego też powodu każdego miesiąca przeprowadzamy przegląd prezentowanych treści, ze szczególnym uwzględnieniem zmieniających się TOiP. Śledzimy również promocje bankowe, które aktualizujemy na bieżąco. W ten sposób nie musisz samodzielnie sprawdzać wszystkich ofert bankowych, a najważniejsze informacje znajdziesz zawsze w naszym rankingu.

Wiele banków limituje nie tylko darmowe przelewy internetowe, ale także przelewy natychmiastowe. Już teraz sprawdź, na jakie promocje możesz liczyć, zakładając konto firmowe. Najlepsze rachunki firmowe wraz z bonusami pieniężnymi i wysokimi premiami w formie zwrotów zawsze znajdziesz w naszym rankingu kont firmowych. Jeśli chcesz używać konta osobistego w działalności gospodarczej, to zobacz mójranking darmowych kont, znajdziesz tam rachunki, które można prowadzić za darmo. Jednak według mnie posiadanie konta firmowego nie tylko pozwala uniknąć potencjalnych problemów, ale także może się wiązać z konkretnymi korzyściami.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Phytax